Kezdőlap

Budapesten rendezték meg 2019. február 22-23-án a Kutató Diákok Országos Szövetsége szervezésében az egyik legrangosabb kárpátmedencei kutatási verseny hazai tematikus konferenciáját. Iskolánkat két műszaki, természettudományos projekt elkészítésével és bemutatásával tanulóink sikeresen képviselték. A XIX. TUDOK Műszaki és Reáltudományi Tematikus Konferencián középiskolás diákok által lebonyolított kutatási projekteket és eredményeiket lehetett bemutatni a szakmai zsűrinek. A diákoknak nem csak bemutatni kellett kutatásukat, hanem a zsűri kérdéseire felelve az adott területen való jártasságukat is bizonyították, amely gyakorlatilag a projektek védése volt. A verseny tétje a kárpátmedencei döntőbe jutás volt, ahol a hazai és határon túli diákok mérik össze tudásukat és mutatják be a lebonyolított kutatási projektjeiket. Az egyetemi oktatókból, középiskolai tanárokból és műszaki cégek kutatási szakembereiből álló zsűri döntése alapján  a Kecskeméti Bolyai János Gimnáziumból Kolláth István és Remény Olivér 12. évfolyamos tanulók „LogB - Mérj Bármit Bárhol Bármikor" című Arduino alapú moduláris keretrendszer fejlesztése vívta ki a jogot a továbbjutásra a szentesi nemzetközi döntőben.

LogB - Mérj Bármit Bárhol Bármikor

Szerzők: Kolláth István, Remény Olivér 12. évf. tanulók

Mentor: Sikó Dezső, Pap-Szigeti Róbert szaktanárok

A LogB a mérőeszközök elkészítését teszi egyszerűbbé és olcsóbbá. Az általuk fejlesztett moduláris keretrendszer az Arduino mikrokontroller-családra épül. Remélik, hogy a LogB lesz a jövőben az Arduino alapú mérőeszközök standardja. Egy felhasználóbarát kódgenerátoron dolgoznak jelenleg, ha elkészül, nem lesz feltétel már a programozni tudás sem. Ez alapján, akár egy felsős általános iskolás is használni tudja a LogB-t, miközben egy egyetemista is megtalálhatja számítását a projektben, ha természettudományos mérésekre szeretné használni.

 

A pillangóhatás modellezése kettős ingával

Szerző: Sulcz Ferenc Bálint 11. évf. tanuló

Mentor: Sikó Dezső szaktanár

A projekt célja a kaotikus rendszerek fizikai modellezése a kezdeti fázisviszonyoknak függvényében. A kísérleti bemutató mechanikai kettős inga felhasználásán keresztül valósult meg, környezetbarát anyagok és eszközök felhasználásával. A számítógépes szimuláció összhangban jeleníti meg a kettős ingamozgás labilis állapotait, összetett mozgását, kirajzolja a Lorenz attraktort. A mechanikai modell alkalmazható, felhasználható az összetett, instabil rendszerek leírására és tanulmányozására.

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

 

 

Öregdiák találkozó 2023. május 13.

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum