Kezdőlap

A Német nyelvi diploma (Deutsches Sprachdiplom) elnevezésű nyelvvizsga a német állam Magyarországon is akkreditált ingyenes nyelvvizsgája. Amellett, hogy a gimnáziumunkban bevezetett változata, a DSD II. C1-es, azaz felsőfokú szintű, arra is feljogosít, hogy plusz nyelvi év nélkül folytassanak a diákok felsőfokú tanulmányokat Németországban.

Egynyelvű vizsga, amely a négy nyelvi alapkészséget méri: szövegértést, hallás utáni megértést, írás-és beszédkészséget. A vizsgát évente egyszer szervezik meg: decemberben van az írásbeli és januárban a szóbeli rész. Az írásbelit Németországban javítják, a tanulók szóbeli teljesítményét minden vizsgaközpontként működő oktatási intézményben a vizsgáztatónak is kiképzett nyelvtanárok értékelik a bizottságot vezető anyanyelvi lektor irányításával.

 

Miért érdemes a DSD II. nyelvvizsgát választani?

  • ingyenes
  • iskolai keretek között lehet felkészülni a vizsgára
  • a vizsgáztatók a tanulók mindenkori némettanárai
  • beleszámít a felvételihez szükséges nyelvvizsga pontokba
  • feljogosít németországi tanulmányokra
  • a képzésben részt vevő diákoknak pályázati alapú ösztöndíj-lehetőségeket biztosít a ZfA

 

 

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

 

 

Öregdiák találkozó 2023. május 13.

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum