Kezdőlap

MATEHETSZ csoportos tehetségsegítő pályázat

A MATEHETSZ csoportos tehetségsegítő pályázata keretében 2015 januárjától 2015 áprilisáig gazdag tehetségfejlesztő szakkört és programsorozatot tudtunk megvalósítani a Kecskeméti Bolyai János Gimnáziumban. Versenyfelkészítő szakkör és gazdagító programok együtt segítették az eredményes tehetséggondozást. Ennek részeként kulisszajáráson vettünk részt a Katona József Színházban, Kecskeméten, beszédtechnikai előadást és gyakorlatot tartott Hegedűs Zoltán színész, meghívott előadónk, ellátogattunk a Ciróka Bábszínházba, megismerkedtünk az ott folyó művészeti tevékenységgel, valamint megismerkedtünk a Forrás folyóirat szerkesztőségének tagjaival: Pintér Lajos költő vezetett be bennünket Kecskemét irodalmi életének rejtelmeibe. Ennek kapcsán irodalmi kritika és esszéíró képességeiket is próbára tehették a diákok, ezeket az írásműveket a szerkesztőség tagjai bírálták, s három tanulónk a folyóirat egyéves előfizetőjévé és olvasójává válhatott a jó munka eredményeként. A programsorozat részeként egynapos budapesti kiránduláson vettünk részt, melynek programjában a Petőfi Irodalmi Múzeum, a Kassák Múzeum és a Vígszínház meglátogatása szerepelt. Ez utóbbi helyen drámapedagógiai foglalkozáson vettünk részt, majd Bulgakov: A Mester és Margaríta című előadást tekintettük meg. Nagy örömünkre szolgált, hogy ezekben a programokban (mentorként) iskolánk régi tanulói és szülők is részt vettek. A szakkör pályázati tevékenységében és munkájában Dominek Zsolt és Tóthné Muráncsik Mónika segítette munkájával a 34 tehetséges diákot.

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

August 2022
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum