Kezdőlap

Lesefüchse 2022

Tanulmányi ösztöndíjjal Németországba

Veréb Lilla 10. D osztályos tanuló élménybeszámolója:

 

2022. ápr. 4-én részt vettem a „Lesefüchse” német nyelvű irodalmi vitaverseny országos fordulóján. A versenyen való részvételhez el kellett olvasnunk négy német író egy- egy könyvét, amelyeket a verseny szervezői juttattak el nekünk a tanév kezdetén. Az idei forduló könyvei a következők voltak: 

Katrin Bongard- Es war die Nachtigall,

Kathleen Weise- Wenn wir nach den Sternen greifen

Tom Limes- Voll verkackt ist halb gewonnen,és

Lukas Erler- Side Effect

Mindegyik könyv a mindennapi élet problémáit és kérdéseit dolgozza fel. A felkészülésemet Pap Viktória, és Szabó-Szász Dorottya tanárnők segítették. Az országos fordulót idén online formában tartották meg, amelyen tizenkettő DSD iskola tanulója vett részt. A versenyzőket 3-3 fős csoportokba osztották be, minden csoportból a győztes került tovább a döntőbe. A résztvevőknek moderátorok tettek fel kérdéseket a könyvekkel kapcsolatban, amire minden versenyzőnek részletes választ kellett adnia. A versenyen csak az első négy helyezést hirdették ki, az én helyezésem 5-12 volt. A versenyen való részvételem jutalmaként nyertem egy nyelvtanulási ösztöndíjat Németországba. Három hétig egy marburgi középiskolába fogok járni, fogadócsaládnál lakok, különböző tanulmányi és szabadidős programokon veszek részt német diáktársaimmal együtt, valamint eljuthatok Berlinbe, a fővárosba is.

Kecskemét, 2022. 04. 15.

                                                                                                            Veréb Lilla

                                                                                                                 10. D

Gratulálunk, és további sok sikert kívánunk!

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

December 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum