Kezdőlap

2021.12.13.

2021. december 13-án került sor a Kecskeméti Bolyai János Gimnázium német nyelvi munkaközössége által szervezett, sokéves hagyományra visszatekintő, a város 10. évfolyamos diákjainak meghirdetett német versenyére. 

Eredmények:

Név Iskola Szaktanár
1. Szabó Natália

Bányai Júlia Gimnázium

Kecskemét

Molnár Marianna
2. Balogh Edina Renáta

Kecskeméti Katona József

Gimnázium

Púlius Nóra
Capitan Tom

Kecskeméti Bolyai János

Gimnázium

Schnell Ildikó
Kohajda Ádám

Kecskeméti Bolyai János

Gimnázium

Schnell Ildikó
Székely Borbála

Kecskeméti Bolyai János

Gimnázium

Schnell Ildikó

 

Minden versenyzőnek, valamint felkészítő tanárának gratulálunk, és további sok sikert kívánunk.

A 2. helyen felsorolt tanulók teljesítménye hasonlóan kiemelkedő volt, ezért a zsűri úgy döntött, hogy a helyezésekben nem tesz különbséget. A felsorolás ABC sorrendben készült.   

A felsorolt versenyzők jutalmukat 2021.12.17-től átvehetik a Bolyai János Gimnázium portáján, egy átvételi elismervény kitöltése után.

A verseny értékelése:

Az idei téma címe az „Arbeit der Zukunft -2060” volt. Sok pályamű érkezett a város középiskoláiból, melyek értékelése után a legjobb 11 diákot hívta be a zsűri a szóbeli fordulóra, amely az idén online formában valósult meg. Itt a részvételhez szükséges kollázs vagy plakát bemutatásán túl a zsűri olykor provokatív kérdéseire is választ kellett adniuk a diákoknak.

A téma nagyon izgalmas volt, hiszen mindannyiunkat foglalkoztat, hogy a digitalizáció, a mesterséges intelligencia, a technika fejlődése milyen változásokat hoz majd. Nagyon érdekes felvetéseket, gondolatokat, problémákat fogalmaztak meg a diákok, komoly felkészültségről adtak tanúbizonyságot.

Mindenki, aki a szóbeli fordulóra meghívást kapott, a Goethe Intézet támogatásával könyvjutalomban részesült, valamint minden résztvevő emléklapot kapott a versenyről. Az első és második helyezetteket az iskola Appendix Alapítványának segítségével, utalvánnyal díjazták. Az eredmények fentebb olvashatóak.

Palásti Kovács Márta

zsűrielnök

 

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

January 2023
M T W T F S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum