Kezdőlap

2021. november 2-án a 4. órában különleges élményben volt része a bolyaisoknak: Prieger Zsolt, az Anima Sound System zenekar vezetője és Törőcsik Franciska színművész hozta el hozzánk közös műsorát Pilinszkyről.

 

 

Pilinszky János születésének 100. évfordulója alkalmából különleges zenés-irodalmi műsort láthattunk, mely méltó tisztelgés volt a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője előtt.

A rendhagyó, elektronikus zenei aláfestéssel hol prózában, hol dallal megjelenített vers -és interjúrészletek a költői életműben kirajzolódó hit-vallás-spiritualizmus gyönyörűségét próbálta közvetíteni a hallgatóságnak.

“Hiszünk abban, hogy a magyar irodalom vitális, pulzáló valóság, amely ha mellőzi a szokásos irodalmi estek kliséit, helyette viszont alkalmazza a kor populáris kultúrájának zenei, kommunikációs eszközeit, életre szóló hatást gyakorolhat a befogadóra.” – Prieger Zsolt

A műsor után a magyar fakultációra járó diákok és néhány magyartanár kellemes hangulatú beszélgetéssel búcsúzott a művészektől.

 

 

 

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

 

 

Öregdiák találkozó 2023. május 13.

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

February 2024
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum