Kezdőlap

Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Diákolimpia® országos döntő

Az Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Diákolimpia® országos döntőjét 2021. október 12-13-án, Kecskeméten az Atlétikai Centrumban rendezték meg. Az első nap a III-IV., másodikon az V-VI. korcsoportos tanulók mérték össze tudásukat. Idén közel 12 000 tanuló és 1728 csapat nevezett a sportágban, közülük 128 iskola képviseltette magát 283 csapattal az országos döntőn.

Az országos döntőbe a legjobb átlageredményt elérő megyei bajnokcsapatok juthattak be. A megyei döntők győztesei közül magasugrásban a legjobb 8, a többi ügyességi számban 12, míg a váltókban 16 csapat versenyzett.

A Kecskeméti Bolyai János Gimnázium lány atlétái a hét versenyszámból hatban is képviselték iskolánkat, méghozzá kiváló eredménnyel. A magasugró, a távolugró és a súlylökő csapatunk országos bajnok lett, míg a svédváltónk (100-200-300-400m) bronzérmet szerzett. A gerelyhajító csapatunk ötödik, a diszkoszvető pedig 7. lett.

Felkészítőik: Nyilas Bea, testnevelő, illetve Adamik Zoltán, Simity László és Havas Csaba edzők voltak.

 

 

Balról jobbra: Diós Fanni, Hegyi Boglárka, Palotai Dorina, Pap Kincső, Barna Patrícia, Kovács Nóra, Vancsik Petra Újvári Sára. A képről hiányzik Harkai Anna, Huszka Blanka, Kovács Kinga és Lugosi Csenge.

Bajnokcsapataink (I. helyezett):

 

 

Lány magasugró csapat:

Barna Patrícia, Kovács Nóra, Palotai Dorina, Újvári Sára, Vancsik Petra.

Lány távolugró csapat: Barna Patrícia, Hegyi Boglárka, Kovács Nóra, Újvári Sára, Vancsik Petra.

Lány súlylökő csapat:  Barna Patrícia, Harkai Anna, Palotai Dorina, Pap Kincső, Vancsik Petra.

III. helyezett

Svédváltó:   Lugosi Csenge, Huszka Blanka, Vancsik Petra, Barna Patrícia.

V. helyezett:

Gerelyhajító csapat:  Diós Fanni, Kovács Kinga, Kovács Nóra, Palotai Dorina, Pap Kincső.

VII. helyezett:

Diszkoszvető csapat: Diós Fanni, Kovács Kinga, Pap Kincső, Hegyi Boglárka, Újvári Sára.

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

 

 

Öregdiák találkozó 2023. május 13.

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

February 2024
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum