Kezdőlap

Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Diákolimpia® országos döntő

Az Atlétika Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság Diákolimpia® országos döntőjét 2021. október 12-13-án, Kecskeméten az Atlétikai Centrumban rendezték meg. Az első nap a III-IV., másodikon az V-VI. korcsoportos tanulók mérték össze tudásukat. Idén közel 12 000 tanuló és 1728 csapat nevezett a sportágban, közülük 128 iskola képviseltette magát 283 csapattal az országos döntőn.

Az országos döntőbe a legjobb átlageredményt elérő megyei bajnokcsapatok juthattak be. A megyei döntők győztesei közül magasugrásban a legjobb 8, a többi ügyességi számban 12, míg a váltókban 16 csapat versenyzett.

A Kecskeméti Bolyai János Gimnázium lány atlétái a hét versenyszámból hatban is képviselték iskolánkat, méghozzá kiváló eredménnyel. A magasugró, a távolugró és a súlylökő csapatunk országos bajnok lett, míg a svédváltónk (100-200-300-400m) bronzérmet szerzett. A gerelyhajító csapatunk ötödik, a diszkoszvető pedig 7. lett.

Felkészítőik: Nyilas Bea, testnevelő, illetve Adamik Zoltán, Simity László és Havas Csaba edzők voltak.

Balról jobbra: Diós Fanni, Hegyi Boglárka, Palotai Dorina, Pap Kincső, Barna Patrícia, Kovács Nóra, Vancsik Petra Újvári Sára. A képről hiányzik Harkai Anna, Huszka Blanka, Kovács Kinga és Lugosi Csenge.

Bajnokcsapataink (I. helyezett):

Lány magasugró csapat:

Barna Patrícia, Kovács Nóra, Palotai Dorina, Újvári Sára, Vancsik Petra.

Lány távolugró csapat: Barna Patrícia, Hegyi Boglárka, Kovács Nóra, Újvári Sára, Vancsik Petra.

Lány súlylökő csapat:  Barna Patrícia, Harkai Anna, Palotai Dorina, Pap Kincső, Vancsik Petra.