Kezdőlap

Tanulást segítő képességfejlesztő játékok kidolgozásában vett részt a Bolyai János Gimnázium diákcsoportja Dániában.

Új német munkanyelvű Erasmus+ program indult ebben a tanévben a gimnázium munkáját segítő Appendix Alapítvány égisze alatt. Célja a diákok kreativitásának fejlesztése, amelyet a játékalapú tanítási módszereket kidolgozó jó gyakorlatok cseréjével kívánnak elérni.

Az első találkozó színtere Aabenraa, a dániai német kisebbség gimnáziuma volt, ahol a vendéglátók és a kecskeméti bolyaisok mellett a neumünsteri Holstenschule diákjai, a várnai Yoan Ekzarh nyelvi gimnázium tanulói és az olaszországi Busto Arsizióban működő Enrico Tosi közgazdasági szakközépiskola németes csoportja vett részt.

A találkozó során több tanulást segítő játékötlet kidolgozását kezdték meg a részt vevők, és megalapították a CLUE (Creativity – Learning – Understanding - Education) elnevezésű virtuális játékcéget, amely a projektmunka koordinálását fogja segíteni a jövőben.

A következő állomás Várna lesz, ahol megrendezik az első iskolai játéknapot, és a már kidolgozott játékötletek megvalósítása során összemérhetik ügyességüket, tudásukat és kreativitásukat a nemzetközi diákcsapatok.

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

 

 

Öregdiák találkozó 2023. május 13.

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

September 2023
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum